top of page
  • aplussstudio

חושבים על שיפוץ? 5 שאלות שאתם חייבים לשאול את עצמכם

הילדים גדלו ועזבו את הקן? נמאס לכם מחדר השינה האפור ורצפת הטרצו הישנה? כשמתחילים לחשוב על שיפוץ עולות כמה שאלות גדולות - ״איך מתחילים?״ , ״האם עליי לקחת בעל מקצוע לליווי בתהליך?״ , ״כמה זה יעלה לי?״ ״כמה אנרגיות זה ייקח ממני?״ ועוד שאלות גדולות וחשובות.

אנחנו כאן כדי לעשות סדר לקראת התהליך, ולענות לכם על 5 שאלות לקראת שיפוץ שישאיר אתכם עם חיוך.


1- למה אני רוצה לשפץ?

כבר בתחילת התהליך חשוב להבין מה מניע אותנו להתחיל שיפוץ. הגדירו בצורה ברורה- האם מדובר על הרחבת / צמצום דיירי הבית? האם הבית לא מותאם לצרכים הנוכחים של בני הבית? מה חסר לי בבית ומאיזה חללים אני לא מרוצה? אילו תחושות אני רוצה להרגיש בבית החדש - חם , מודרני , מואר, משפחתי ? ברגע שתגדירו מה הצרכים החדשים תוכלו להתקדם הלאה.

מעצבת פנים מתחילה , מעצב פנים מתחיל, מעצב פנים מתחיל לשיפוץ
לפני שנתחיל נגדיר לעצמנו מה הסיבה לשיפוץ - התבגרות של בני הבית? הצטרפות של בני משפחה חדשים?

2- איזה חללים אני רוצה לשפץ, ומדוע?

אחרי שהגדרנו למה אנחנו רוצים לשפץ, יהיה לנו קל יותר להגדיר איזה חללים אנחנו רוצים לכלול בתהליך. באופן אינטואיטיבי אנחנו רוצים לשפץ את כל הבית - אבל לא תמיד כדאי. לפעמים כדאי להשקיע את עיקר המאמץ בחללים ספציפיים. כדי להחליט נשאל את עצמנו- האם חידשנו לאחרונה את המטבח אבל הסלון שלנו נשאר בעשור הקודם? האם חדרי הרחצה דורשים כלים סניטריים חדשים? האם אחד הילדים התבגר וניתן להרחיב את אחד החדרים לחלל הסלון?

כאשר נדע אילו חללים נכנסים לשיפוץ ואילו נשארים במצב הקיים , נוכל להתקדם לשלב בחירת הסגנון העיצובי.

מעצבת מתחילה לשיפוץ, אדריכל מתחיל לשיפוץ
הגיע הזמן לחדש את חדר הרחצה? נסנן אילו חללים נכנסים לשיפוץ

3- איזה סגנון עיצובי ארצה לראות את הבית לאחר השיפוץ?

סגנון עיצובי הוא אחת מהשאלות הקשות. כולנו אוהבים לראות במגזינים ובאתרי האינטרנט תמונות של בתים מסודרים, מוארים ומעוצבים בסגנונות של השנה הנוכחית. אבל רובנו איננו פשניסטים של אופנה והשיפוץ יישאר איתנו לאורך זמן, לכן ההגדרה סגנון עיצובי מטעה הרבה אנשים. לפעמים מושכים אותנו כמה סגנונות וזה השלב להבין מה מושך אותנו בכל תמונה. האם זו התחושה שעוברת? אולי זה הצבעים שבעיצוב? האם זה חומרי הריהוט? אחרי שנבין מה בדיוק מושך אותנו נוכל לגבש סגנון עיצובי משלנו , כאשר הדרך הקלה ביותר לתאר אותו תהיה באמצעות קולאז'.

אחרי שנדייק את הסגנון העיצובי שלנו נוכל לקבל חלל שירצה אותנו ויענה על הצרכים של בני הבית בצורה הטובה ביותר.

.מתחברים לעיצוב בתמונה? נסו להבין מה בדיוק מושך אותכם

4- מה התקציב שקיים לרשותי?

כאשר מחליטים לשפץ צריך להבין מה התקציב שאותו אנו יכולים להקדיש למשימה. השיפוץ כולל בתוכו בחירות מרובות של חומרים, ספקים ובעלי מקצוע. בירור מקדים ווידוא של התקציב אותו אנו משקיעים בשיפוץ הוא המפתח לסיום השיפוץ עם חיוך על הפנים. כאשר נדע בדיוק כמה אנו מסוגלים להשקיע בפרוייקט נוכל לתכנן בצורה נכונה את החללים אותכם נשלב בשיפוץ, את רמת הגימור ואת החומרים שאותם נבחר. מומלץ לנהל את התקציב בצורה מסודרת על פי פעימות ולהיות קשובים לניצול התקציב בכל שלב בפרוייקט. כמו כן יש להשאיר כ-25% מהתקציב להפתעות במהלך השיפוץ - עיכובי ספקים , תשתיות ישנות וכו'. לרוב פרוייקט שמלווה עם בעל מקצוע הוא בעל סיכון מופחת לחריגה בתקציב ועמידה בלוח הזמנים.

לא משנה מה גודל התקציב שלכם, חשוב לנהל אותו בצורה מסודרת ולתכנן אותו בקפידה.

5- מתי ארצה לסיים את השיפוץ?

כחלק מההחלטה שלנו להתחיל שיפוץ חשוב להבין האם יש לנו אילוצי זמנים לפרוייקט - האם נרצה לסיים את השיפוץ עד ספטמבר כאשר הילדים חוזרים לבית הספר ? האם אנו מרחיבים את הבית לקראת לידה? או האם השיפוץ לא נמצא בדחיפות ואנחנו גמישים לגבי סיומו. לאחר שנגבש לעצמנו דד ליין עקרוני לסיום הפרוייקט נוכל להגדיר את תאריך התחלת הפרוייקט בצורה מדוייקת ולתזמן את תכנון הפרוייקט , תחילת עבודת הספקים ובכך את סיום הפרוייקט. חשוב לתאם ציפיות עם בעלי המקצוע ולהבין האם לוח הזמנים שהצבנו לפרוייקט הוא ריאלי עם זמן העבודה של הספקים. שקיפות מול בעלי המקצוע השונים תמנע אי הבנות מולנו.

האם ארצה שעיקר השיפוץ יתקיים בחופש הגדול כך שלא יפריע לשגרה של הילדים? נצטרך לתכנן זאת בצמוד ללוח זמנים מוגדר מראש.

מחשבות על שיפוץ הן מרגשות.

לחלום , לפנטז ולדמיין את הבית החדש שלנו בצורה שמתאימה לסגנון החיים העכשווי שלנו זה בהחלט סוחף.

אבל רגע לפני שנכנסים לשיפוץ חשוב להבין כי מדובר בפרוייקט מורכב.

ניהול התקציב בצורה שלא תחרוג, עבודה מול לוח זמנים עמוס וצפוף ותיאום בין בעלי מקצוע שונים - וכל זה כשאנחנו רוצים להישאר שפויים.


לפני שאתם מתחילים, אתם מוזמנים להתייעץ איתי -

עמית , הנדסאית אדריכלות ועיצוב פנים.

את שלבי השיפוץ נתכנן יחדיו החל מהשפה העיצובית והסגנון אותו תרצו לממש בביתכם, ננהל את התקציב אותו הגדרתם בצורה מסודרת, נסכרן בין בעלי המקצוע השונים תוך עמידה בלוחות הזמנים ונגשים את חלומותיכם לבית המשופץ.


שלכם,

עמית.

22 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page